Керівництво кафедри теорії та проектування суден

КОРАБЛЕБУДІВНИЙ ІНСТИТУТ

КАФЕДРА ТЕОРІЇ ТА ПРОЕКТУВАННЯ СУДЕН

Завідувач кафедри

Нєкрасов Валерій Олександрович

Професор кафедри теорії та проектування суден, доктор технічних наук.

Народився у 1940 році у м. Харкові.

Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут (МКI) у 1964 році за спеціальністю "Суднобудування та судноремонт". Кваліфікація "інженер-кораблебудiвник". Працював конструктором в м. Феодосія і технологом на заводі ім. 61 Комунара.

З 1966 року аспірант, потім асистент, старший викладач, доцент, професор і завідувач кафедри теорії корабля МКI. З 1994 по 1995 рік виконував обов’язки першого проректора з навчальної роботи УДМТУ.

Доктор технічних наук за спеціальністю "Теорія корабля" (1990), професор по кафедрі теорії та проектування суден (1991), академік Академії інженерних наук України, відділення морської техніки та морських технологій (1992).

Тривалий час співробітничав з Головним управлінням кораблебудування і Річковим Регістром РРФСР м. Москва, а також з Технічним управлінням ВМФ та Морським Регістром СРСР м. Ленінград. Розробив принципово нові вимоги до остійності, непотоплюваності та надійності суден в умовах шторму як складної частини їх проектування та економічного обґрунтування проектних рішень. У 1997 році опублікував рішення останньої, самої таємничої проблеми остійності суден при їх русі на інтенсивному хвилюванні.

Приймав участь у міжнародних конференціях з проблем морехідності суден, які проходили у Гданську, Неаполі, Варні, Отрадном, Делфті, Мельбурні,Рамзарі. Підтримує наукові зв’язки з багатьма центрами кораблебудівної науки світу.

Всього друкованих робіт – 78.

Основні наукові результати отримані проф. Нєкрасовим В.О. в галузях динамічної остійності, непотоплюваності і надійності суден в умовах шторму, заспокоювання хитавиці суден, стохастичної динаміки нелінійних систем, автоматизації судноводіння, оптимізації форми корпусу суден. Вони доведені до рівня практичних методик і впроваджені в практику роботи проектно-конструкторських організацій Росії та України.

Методичні розробки з цих наукових тем знайшли відображення в сучасних курсах для студентів, магістрів і аспірантів, відомі як у нашій країні, так і за її межами.

Основні наукові роботи:

• Некрасов В.А. Вероятностные задачи мореходности судов. Л.: Судостроение. 1978. 300 с.
  • Некрасов В.А. Мореходность и техническая устойчивость судна // Гидромеханика судна, Труды НКИ. 1985. - С.61-72.
  • Некрасов В.А. Критерии мореходности и показатели надежности использования судна и его технических средств в заданном районе плавания // Гидромеханика судна, Труды НКИ. 1985. -С.61-72.
  • Нєкрасов В.О. Стохастична теорія стійкості корабля. Вісті Академії інженерних наук України, №1(7), 1996. - С. 69-75.
  • Nekrasov V.А. Capsizing of Ship in Low Cycle Resonance. Proc. of STAB97, Varna, Bulgaria, 1997, V. 1, 65-74 pp.
  • Некрасов В.О. “Безопасность и надежность судов” - Збірник наукових праць УДМТУ № 5, 2001. С.3-8.

Основні науково-методичні роботи:

• Ремез Ю. В., Некрасов В.А., Шестопал В.П. Качка судна на нерегулярном волнении. Учебное пособие. НКИ. 1973. 152 с.
  • Некрасов В.А., Чумак А.Е. Управляемость судов. Учебное пособие. НКИ. 1991. 57с.
  • Nekrasov V., Duhta L., Zaburdaev L., Shestopal V. Laboratory works for investigation of buoyancy, stability, unsinkability and motion of ship in calm water. Nikolaev, USMTU, 2001. 194 p. (на російській, українській та англійській мовах)

Дисципліни:

• Теорія корабля (плавучість, остійність, непотоплюваність, ходовість, керованість, морехідність)
  • Стохастична динаміка морських структур
  • Чисельні методи теорії корабля та проектування суден
  • Тематика авторських спецкурсів лекцій, які прочитані в університетах Китаю та Ірану:
    • Динамічна стійкість судна в умовах шторму
    • Теорія заспокоювачів хитавиці суден
    • Особливості проектування екранопланів.

Тел. прив. (0512) 352-492; роб. (0512) 397-393, 397-388

E-mail: valery.nekrasov@nuos.edu.uа